9 Nisan 2018 Pazartesi

TYT ve AYT Sınav Sitesi

tyt ayt ydt yks sınav

TYT ve AYT Sınav Sitesi


2018 yılında ilk defa uygulanacak olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hakkında en ayrıntılı bilgiler, güncel haberler, çalışma programları, TYT YKS sınav konuları ve soru sayıları, sınav motivasyonu ve sınav stresi ile başa çıkma konularında bilgiler içeren TYT-YKS Sınav Sistemi sitemiz bir eğitim blogudur. 

Sitemizde Neler Bulabilirsiniz?


Site adresine giriş yapan üniversite adayları en temelde TYT ve AYT sınavları hakkında ayrıntılı bilgilere ve güncel haberlere erişebilirler. Biraz konuyu açacak olursak TYT ve YKS sınavlarında öğrencilere soru sorulacak olan Türkçe Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik 2, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Felsefe, Mantık, Sosyoloji, Psikoloji Coğrafya, Tarih, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil gibi tüm derslerin sınavda çıkabilecek konuları ve ortama soru sayıları sitemizde yer almaktadır.

Ayrıca TYT ve YKS sınavları için geri sayım sayaçları gün, saat ve saniye olarak geri sayım işlemi gerçekleştirmekte üniversite adaylarının zamanı verimli kullanması konusunda teşvik etmektedir.

Diğer yandan site içerisinde sınav motivasyonu ve sınav stresi ile baş etme yöntemleri paylaşılmakta rehberlik hizmeti verilmeye çalışılmaktadır.

ÖSYM tarafından yapılacak açıklamalar ve güncel sınav haberleri site içerisinde rahatlıkla takip edilinebilir.

Son olarak site içerisinde yer alan Tercih Rehberi konu başlığı ile üniversite adaylarının üniversite bölüm ve meslek düşünceleri ve hayallerine yardımcı olarak, kafalarında ki sorulara cevap bulabilecekleri bir bölümde yer almaktadır. Burada üniversiteler, üniversite bölümleri ve meslekler hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Adaylar tercih hedeflerini belirlemede ve tercih sonrası karar alımlarında bu bölümden faydalanabilirler. 

tyt-yks.org Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İstanbul Tanıtım Sitesi Yayında

İstanbul Tanıtım Sitesi Yayında İstanbul'un tüm ilçelerini tanıdan istanbultanitim.net web sitesi yayın hayatına başladı. ...