Yandex Toloka Nedir?

Son dönende yeni den popüler hale gelmeye başlayan Yandex Toloka yı sizler için inceledik.

Kısaca Yandex Toloka nedir derseniz? İnternet'ten çeşitli görevler yaparak para kazanabileceğiniz bir sitedir diyebiliriz. Mobil uygulaması da buluna Yandex Toloka ile ister cepten ister de bilgisayarından siteye girerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.
Görevler yapacağınızı söylemiştik bu görevler; Yandex Navigasyon'a gelen sesli ve yazılı arama komutlarını düzenlemek, Yandex arama motoru üzerinden yapılan aramaların türünü düzenlemek, arama motorunda kayıtlı siteleri içeriklerine göre gruplamak, kurumların resmi sitelerini onaylamak ve sahte siteleri işaretlemek, Yandex haritalara kayıtlı iş yeri ve kurumları bularak fotoğraflarını çekip bilgilerini doldurmak gibi görevler sayabiliriz. Görevler zorluklarına göre ücretlendiriliyor. Görevleri yaparak puanınızı yükseltebilir, yükselen puanınızla orantılı olarak daha çok görevi daha yüksek ücretlere yapabilirsiniz.

Çok fazla bir getirisi olmasa da bilgisayar vaktinde geçirdiğiniz vakti değerlendirip harçlığınızı Yandex Toloka ile çıkarabilirsiniz.

2 yorum

Yandex Toloka hakkında merak edilen çok şey var. Yeni yazıları bekliyoruz

Yandex Toloka ile ilgili hoş bir yazı


Emoji KullanEmoji Kullan